Kupada İlk Hafta Geride Kaldı

Derneğimiz tarafından düzenlenen Çiçeközü Kupasında 1. hafta geride kaldı. Mimar Sinan Halı Saha Tesislerinde 26 Ağustos Pazar günü oynanan üç maçla birlikte heyecan başladı.

Yaklaşık 2 aydır yoğun hazırlık yapılan turnuva için, tamamı kendi köylülerimiz olan 10’ar kişilik 6 takım liste verdi. Köylülerimizin daha yoğun olduğu Bağlaraltı ve Ortabağlar iki takımla turnuvaya katılırken, Köy ve Başaran birer takım çıkardı. Turnuva için halı saha ile uygun fiyata anlaşıldı ve her oyuncu için sağlık raporu aldırıldı. Maçlarda hakem olarak amatör hakemlik yapan Gürol Hoca ile anlaşıldı.

Turnuvada dereceye giren takımlara verilecek ödüller ve diğer masraflar için köylü esnafımız maddi ve manevi destekte bulundu ve bu firmalar icin halı sahanın kenarına reklam panoları yaptırıldı. Bu sebeple;

Ahmet USLU-Gürbüz Ticaret (Daxom Kombi)

Ela Kuruyemiş

Şen Ticaret

İbrahimoğulları Elektrik

Ocak Mahrukat

Fatih ÖZKAN-Özbayrak

Aşçı Eyüp Cem Gündüz

Ömer YAŞAR – Çiçeközü Turşuları

Kadir özaydın – Şelale Oto Kuaför

Çetinkaya Kuruyemiş ve Kurukahve

Selçuk Basit – Rabiş AVM ve

Avukat Hamit SAĞDIÇ

turnuvaya maddi destekte bulunarak bu güzel organizasyonun yapılmasında pay sahibi oldular.Dernek olarak katkıda bulunan bütün firmalara teşekkür ediyoruz.

İlk Haftanın Panoraması

İlk hafta maçlarından önce saat 18:00 de açılış maçını çocuklar yaptı. Çocuklara özel, bu maçtan sonra fikstüre göre maçlar başladı.

 

19:00

Ortabağlar United 0 – 8 Ortabağlar Gençlik

Maça başlamadan Ortabağlar Gençlik favori idi. Ortabağlar United takımının kondisyon eksikliği ilk dakikalardan kendini gösterdi. Ortabağlar United takımının birlikte ilk defa oynaması ve Ortabağlar Gençlik takımının turnuva başlamadan bir çok hazırlık maçı yapması maçın kopmasına sebep oldu ve ortaya 8 farklı bir galibiyet çıkardı. Ortabağlar United takımının yaş olarak ta yüksek olması, maçın ilerleyen dakikalarına doğru takım direncinin iyice düşmesine sebep oldu ve sürekli savunma pozisyonunda kaldılar. Fakat bu onlar için iyi hazırlık maçı oldu ve önümüzdeki hafta daha dirençli ve kontrollü olacaklarını tahmin ediyoruz. Bu maçta Yunus ERİM üç gol birden attı. Semih Basit gerek mücadelesi ve birebirde etkili olması, gerekse oyun kurmasıyla maçın yıldızıydı.

Maçın Yıldızı : Semih BASİT

Goller: Yunus ERİM(3), Semih BASİT(2) , Emre KARAMAN, Ali Osman AKCER,Hakan ÜNVER

 

20:00

Bağlaraltı Gençlik 4 – 3 Çiçeközü

Gecenin en çekişmeli ve en heyecanlı maçıydı. Eşit güçte iki takımın maçı, iki taraf arasında gitti geldi ve son gülen Bağlaraltı Gençlik oldu. Maçın ilk dakikalarından itibaren iki tarafında baskılı oynaması, taraftarlar açısından maçın seyir zevkini yükseltti. Son dakikalara doğru Çiçeközü 3-2 öne geçmesine rağmen skoru koruyamadı ve bitime 2 dakika kala yediği golle maçtan yenik ayrıldı. Bu maçta Bağlaraltı üç oyuncu değişikliği yaparken Çiçeközü’ nün hiç oyuncu değiştirmemesi dikkat çekti. Bağlaratı Gençlik’te oyuna sonradan giren Cengiz CANDAN takımı ateşledi ve daha baskılı oynamasını sağladı. Güçler eşit ve maç baskılı olunca sertlik ortaya çıktı ve maçta hakem 5 kez elini cebine götürerek sarı kartını kullandı. Bağlaraltı takımından Mustafa İNAN orta sahadaki oyun kuruculuğu ve topu dağıtmadaki ustalığı sayesinde maçın yıldızı oldu.

Maçın Yıldızı : Mustafa İNAN

Goller

Bağlaraltı : Erdal ÖZAYDIN, Cengiz CANDAN, Mesut BURAN, İsmail YILMAZ

Çiçeközü  : Hilmi KURAN,Ahmet YAŞAR,Emre SAKİN

 

21:00

Başaran 5 – 2 Bağlaraltı Karaman Fırça

Gecenin son maçıydı. Başaran Takımı turnuva başlamadan zaten favori gösteriliyordu. İlk dakilarda iki tarafta baskılı oynadı ve maç ortada idi. Daha sonra Başaranın baskıyı arttırması farkın açılmasında sebep oldu. Bağlaraltı sonradan toparlanıp 2 gol bulsa da galibiyete yetmedi. Bu maçta Başaran dan Hakan ÖZDEMİR attığı 4 golle maçın yıldızı oldu.

Maçın Yıldızı: Hakan ÖZDEMİR

Goller

Başaran : Hakan ÖZDEMİR(4), Semih KİRİŞÇİ

Bağlaraltı : Hamit AYDIN, Taner TURAN

 

Sonuç olarak ilk hafta maçları zevkli ve güzeldi. Köylülerimizin yoğun ilgi göstermesi maçların heyecanını daha da arttırdı. Bu arada bayanlar içinde izleme yeri mevcuttur. Bu haftaki maçlar önümüzdeki haftalarda maçların daha güzel ve kalabalık geçeceğini gösterdi.

Sonuçlar , Puan Durumu ve Gelecek Haftanın Programı:

 

Ortabağlar United 0 – 8 Ortabağlar Gençlik

Bağlaraltı Gençlik 4 – 3 Çiçeközü

Bağlaraltı K. Fırça 2 – 5 Başaran Timsahları

 

Gol Krallığı


 

 

 

 

 

 

 

Hakan ÖZDEMİR – 4
Yunus ERİM – 3
Semih BASİT – 2

 

 

Puan Durumu

 

Takım

O

G

B

M

A

Y

Av

Puan

1

Ortabağlar Gençlik

1

1

0

0

8

0

+8

3

2

Başaran Timsahları

1

1

0

0

5

2

+3

3

3

Bağlaraltı Gençlik

1

1

0

0

4

3

+1

3

4

Çiçeközü

1

0

0

1

3

4

-1

0

5

Bağlaraltı Karaman Fırça

1

0

0

1

2

5

-3

0

6

Ortabağlar United

1

0

0

1

0

8

-8

0

 

Gelecek Haftanın Programı:

02 Eylül Pazar
19:00 Çiçeközü – Başaran
20:00 Bağlaraltı K.Fırça – Ortabağlar Gençlik
21:00 Ortabağlar United – Bağlaraltı Gençlik

One Response to “Kupada İlk Hafta Geride Kaldı”

  1. ABUZ diyor ki:

    O YRUMLAR NE ÖYLE KAFAMA SIKICAM

Leave a Reply

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*