4.haftanın Panoraması

         Çiçeközü Kupasında dördüncü hafta maçları 16 Eylül Pazar günü oynandı. Maçların sonucuna göre, listeyi üçüncü sırada bitirecek takım da son haftaya kaldı. Son hafta Bağlaraltı Karaman Fırça- Bağlaraltı Genç Timsahlar maçı üçüncüyü belirlerken, Ortabağlar Gençlik – Başaran derbisi de şampiyonu belirleyecek. İşte kıyasıya mücadelenin yaşandığı 4. haftanın  maçları:

19:00

Ortabağlar Gençlik 4 – 0 Bağlaraltı Genç Timsahlar 

Bağlaraltı Gençlik: Sedat SAĞLAM, İsmail YILMAZ , Mustafa İNAN, Sinan SAĞLAM, Erdal ÖZAYDIN, Mesut BURAN, Recep YAŞA

Ortabağlar Gençlik : Samet YAŞAR, Hakan ÜNVER, Mustafa SALİK, Faruk TETİK, Semih BASİT,Hüseyin BAŞTÜRK,Osman AKÇER, Yunus ERİM

Goller: Semih BASİT (2), Yunus ERİM, Hüseyin BAŞTÜRK

İlk hafta maçından sonra Bağlaraltı Genç Timsahlara bişeyler oldu. İlk maçta şampiyonluğa oynar dediğimiz Bağlaraltı nın genç takımını sonraki maçlarda tanıyamıyoruz. Neyseki bu hafta biraz daha derli toplu idiler. Son hafta Karaman Fırça’yı yenerlerse listeyi üçüncü sırada bitirebilirler. Başarılı bir grafik çizerek, buldozer gibi önüne geleni deviren Ortabağlar Gençlik bu hafta da Bağlaraltı Genç Timsahlara acımadı. Güzel bir oyun ve net bir skorla 3 puanın sahibi olurken Başaran’a gözdağı verdi. Pazar günü iki takımında işi çok zor.Zevkli bir maç bizi bekliyor.

20:00

Ortabağlar United 0 – 8 Başaran 

Ortabağlar United: Mehmet TÜRK, Ahmet YILDIZHAN, Muammer YÜCE, İlhan TÜRK, Ahmet AKTÜRK, Ümit DURSUN, Turgay KİRİŞÇİ, Recep KUMRU.

Başaran : Murat KURT, Adem ÇAKIR, Hakan ÖZDEMİR , Faruk ÖZDEMİR, Semih KİRİŞÇİ, İbrahim ÖZDEMİR, Erdoğan ERKÜ

Goller: Hakan ÖZDEMİR(5), Semih KİRİŞÇİ(3)

Ortabağlar United için zor bir maçtı. Kazanamayacaklarını biliyorlardı. Fakat yine de maçın sonuna kadar mücadele etmeleri sebebi ile alkışı hak ettiler. Her ne kadar kürsüde yerlerini alamayacak olsalar da taraftarın gönlünde Ortabağlar United. Başaran için yorum yapmak için son hafta Ortabağlar Gençlik maçındaki performanslarına bakmak gerek. Bu yüzden bu haftaki derbi en büyüğü belirleyecek. Bu maçta Hakan ÖZDEMİR’ e değinmeden geçilmez. Yine tam beş gol atarak takımını sırtladı.

21:00

Çiçeközü 4 – 5 Bağlaraltı K. Fırça 

Çiçeközü: Hilmi KURAN, Emre TETİK, İsa ATA, Yüksel TORUN, Mustafa BASİT, Ahmet YAŞAR , Emre SAKİN

Bağlaraltı Karaman Fırça: Mustafa AYDIN, İslam YAŞA, Gökhan BİRCAN, İsmail KARAMAN, Taner TURAN, Hamit AYDIN, Ayhan YAŞAR, Samet TURAN

Goller: Emre SAKİN(2), Ahmet YAŞAR, Emre TETİK

Ayhan YAŞAR(3), Taner TURAN, Hamit AYDIN

Yine bir Çiçeközü maçı ve yine kıyasıya mücadele ve seyir zevki yüksek bir maç. Her hafta olduğu gibi bu haftada Çiçeközü’nün maçı nefesleri kesti. Karaman Fırça kaçtı, Çiçeközü kovaladı ve son gülen Bağlaraltı K. Fırça oldu. Özellikle maçın sonlarında ve uzatmalarda Çiçeközü’nün beraberlik için bastırması sonuç vermedi ve Karaman Fırça üç puanı alarak puanını 6’ya çıkardı. Son hafta öncesi büyük avantaj yakalayan Karaman Fırça bu hafta Bağlaraltı Genç Timsahları Yenmeleri halinde üçüncülük kürsüsünde yerini alacak.

Sonuç

Turnuva başlamadan önce, birkaç hafta içinde liste şekillenir ve şampiyon belli olur diyorduk. Ancak şampiyon ve üçüncü olacak takım  son haftaya kaldı. Açıkçası bu kadar güzel bir turnuva olacağını kimse beklemiyordu. Başaran ve Ortabağlar Gençlik takımları, her maçını kazandı.İki takımın son hafta, son maçta karşılaşacak olması turnuvaya ayrı bir güzellik katacak. Bu hafta sonu üçüncüyü ve şampiyonu belirleyecek iki maçın ardından gerçekleşecek ödül töreninin renkli geçmesini bekliyoruz ve bütün köylülerimizi halı shaya şampiyonluk maçını ve ödül törenini izlemeye davet ediyoruz.

Gol Krallığı

Hakan ÖZDEMİR

15 Gol: Hakan ÖZDEMİR

8 Gol : Semih BASİT, Semih KİRİŞÇİ, Ayhan YAŞAR

6 Gol : Yunus ERİM

5  Gol : Erdoğan ERKÜ, Taner TURAN

4 Gol : Ahmet YAŞAR

3  Gol : İbrahim ÖZDEMİR, , Erdal ÖZAYDIN, Osman AKÇER, Faruk ÖZDEMİR

Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve Gelecek Haftanın Programı

4. Hafta 16 Eylül Pazar

  • 19:00   Bağlaraltı Genç Timsahlar 0  – 4  Ortabağlar Gençlik
  • 20:00   Başaran Timsahları 8 – 0  Ortabağlar United
  • 21:00   Bağlaraltı K. Fırça 5 – 4  Çiçeközü

Puan Durumu

Takım

O

G

B

M

A

Y

Av

Puan

1

Başaran Timsahları

4

4

0

0

35

8

+27

12

2

Ortabağlar Gençlik

4

4

0

0

23

2

+21

12

3

Bağlaraltı Karaman Fırça

4

2

0

2

17

19

-2

6

4

Ortabağlar United

4

1

0

3

6

28

-22

3

5

Bağlaralti Genç Timsahlar

  4   1    0   3  10  27   -17     3

6

Çiçeközü

4

0

0

4

11

18

-7

0

Gelecek Haftanın Programı:

5. Hafta 23 Eylül Pazar

  • 18:00   Bağlaraltı Genç Timsahlar – Bağlaraltı K. Fırça
  • 19:00  Çiçeközü – Ortabağlar United
  • 20:00   Başaran Timsahları – Ortabağlar Gençlik
  • 21:00   Ödül Töreni

Leave a Reply

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*