3. Haftanın Panoraması

Bağlaraltı Karaman Fırça

Kupada 3. Hafta

Çiçeközü Kupası, 09 Eylül Pazar günü oynanan üçüncü hafta maçları ile devam etti. Maçlarda alınan skorlar sonucunda kupada ilk iki sırayı alacak takım hemen hemen netleşti. 9’ar puandaki Ortabağlar Gençlik ile Başaran takımları şampiyonluk için yarışırken, 3’er puandaki Bağlaraltı Genç Timsahlar, Ortabağlar United ve Bağlaraltı K. Fırça ile henüz puan alamayan Çiçeközü takımı kalan iki haftada üçüncülük mücadelesi verecek.

3. Haftanın Panoraması
 19:00

Ortabağlar United 2 – 9 Bağlaraltı K.Fırça 

Ortabağlar United: Mehmet TÜRK, Ahmet YILDIZHAN, Muammer YÜCE, İlhan TÜRK, Ahmet AKTÜRK, Fatih MESTAN, Turgay KİRİŞÇİ

Bağlaraltı Karaman Fırça: Mustafa AYDIN, İslam YAŞA, Gökhan BİRCAN, İsmail KARAMAN, Taner TURAN, Hamit AYDIN, Ayhan YAŞAR, Samet TURAN

Goller: Ayhan YAŞAR(4), Taner TURAN(3), İslam YAŞA,Gökhan BİRCAN, Turgay KİRİŞÇİ(2)

Geçen hafta Bağlaraltı Genç Timsahları 4-3 yenen Ortabağlar United herkesi şaşırtmıştı. Bu hafta Bağlaraltı’nın diğer takımına 9-2 yenilerek ümitleri boşa çıkardı. Geçen haftaki mücadeleci takımın yerinde bambaşka bir takım vardı. Bu hafta önemli iki oyuncusu(Recep KUMRU ve Ümit DURSUN) eksik olsa da taraftarlar takımdan, daha mücadeleci bir oyun bekliyordu. Bağlaraltı K.Fırça ise üç haftadan beri en iyi oyununu bu hafta United karşısında sergiledi. Topa iyi basarak, ayağa pas yapıp, son vuruşlarda da etkili olunca 7 farklı bir galibiyet aldılar ve kalan iki haftada üçüncülük için avantaj elde ettiler . Önümüzdeki hafta Çiçeközü – K.Fırça maçı üçüncüyü büyük oranda belli edecek. Çiçeközü karşısında alınacak mağlubiyet K.Fırça için, işleri çıkmaza sokar. Çünkü son hafta galip gelseler bile, üçüncü olabilmek için Çiçeközü’nün  United’a yenilmesini bekleyecekler.

Maçın Yıldızı : Ayhan YAŞAR

 20:00

Başaran 16 – 3 Bağlaraltı Genç Timsahlar

Başaran : Murat KURT, Adem ÇAKIR, Hakan ÖZDEMİR , Faruk ÖZDEMİR, Semih KİRİŞÇİ, İbrahim ÖZDEMİR, Erdoğan ERKÜ

Bağlaraltı Gençlik:Recep BASİT, İsmail YILMAZ , Sinan SAĞLAM, Emre TÜRKYILMAZ, Erdal ÖZAYDIN, Şahin ÖZDEMİR, Recep YAŞA

Goller:Hakan ÖZDEMİR(6), Semih KİRİŞÇİ(4), Erdoğan ERKÜ(3), İbrahim ÖZDEMİR(2), Adem ÇAKIR(1)

Skoru yazarken acaba yanlışlık mı oldu dedik ama yokmuş. Geçen hafta O.United karşısında alınan mağlubiyet, Bağlaraltı Genç Timsahları bunalıma sokmuş galiba. 3 önemli oyuncusundan eksik olsa da, Bağlaraltı Genç Timsahlar’dan kimse bu kadar kötü performans beklemiyordu. Bir ara sahadaki oyuncuları saydık, acaba Başaran fazlamı oynuyor diye ama oyuncu sayısıda eşitti. Kalan haftalarda alınacak bir galibiyet Bağlaraltı Genç Timsahları üçüncü yapar. Yoksa bu oyunla kalan iki haftada Ortabağlar Gençlik ve K. Fırça karşısında üç puan çok zor. Başaran ise doludizgin yoluna devam ediyor. Başaran için fazla söze gerek yok. Adamlar tıkır tıkır oynuyor. Özellikle Hakan ÖZDEMİR, gündüz maçtan gelmesine rağmen yine döktürdü ve yarım düzine gol attı. Erdoğan ERKÜ ise 36 yaşına rağmen bu nasıl bir mücadele, sanki Pablo Batalla. Helal olsun. Bakalım son hafta Ortabağlar Gençlik karşısında ne yapacaklar.Bekliyoruz.

Maçın Yıldızı: Hakan ÖZDEMİR

21:00

Çiçeközü 1 – 3 Ortabağlar Gençlik

Çiçeközü: Burak ERTÜRK, Emre TETİK, Hilmi KURAN, Emre SAKİN, Yüksel TORUN, Mustafa BASİT, Ahmet YAŞAR

Ortabağlar Gençlik : Samet YAŞAR, Hakan ÜNVER, Mustafa SALİK, Faruk TETİK, Semih BASİT,Hüseyin BAŞTÜRK,Osman AKÇER, Yunus ERİM

Goller: Yunus ERİM, Hüseyin BAŞTÜRK, Osman AKÇER, Emre SAKİN

Kalan üç haftaya baktığımızda Çiçeközü’nün maçları gecenin en çekişmeli geçen maçları oluyor. Akşamda öyleydi. Hatta ilk yarı gol sesi çıkmadı. Maç ortada gibi görünse de Çiçeközü daha atak gözüküyordu. Özellikle Ahmet YAŞAR güzel oyununun yanına son vuruşları etkili kullanabilse maçın sonucunu değiştirirdi. Ortabağlar Gençlik önceki haftalara göre biraz tutuk oyanasada, hataları iyi değerlendirerek üç puanın sahibi oldu. Haftaya Bağlaraltı Genç Timsahlarıda yenerlerse son hafta tam bir final havasında geçer. Çiçeközü son vuruşlarda etkisiz kalınca yine puansız kapattı ve son sıraya indi. Ancak kalan iki haftada O.United ve K.Fırça karşısında alıanacak altı puan, matematiksel olarak üçüncülüğü garantiler ve bronz madalyanın sahibi olurlar.

Maçın Yıldızı : Ahmet YAŞAR

Sonuç olarak üç hafta geride kaldı. İki takım şampiyonluk için yarışırken dört takım üçüncülük mücadelesi verecek.  Yani her hafta ayrı bir heyecan bizi bekliyor.

Gol Krallığı

10 Gol: Hakan ÖZDEMİR

6 Gol : Semih BASİT

5  Gol : Ayhan YAŞAR, Erdoğan ERKÜ, Yunus ERİM, Semih KİRİŞÇİ

4 Gol : Taner TURAN

3  Gol : İbrahim ÖZDEMİR, Ahmet YAŞAR, Erdal ÖZAYDIN, Osman AKÇER, Faruk ÖZDEMİR

Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve Gelecek Haftanın Programı

3. Hafta – 09 Eylül Pazar

19:00  Ortabağlar United 2 – 9 Bağlaraltı K.Fırça

20:00 Başaran Timsahları 16 – 3 Bağlaraltı Genç Timsahlar

21:00 Ortabağlar Gençlik 3 – 1 Çiçeközü

 

Puan Durumu

Takım

O

G

B

M

A

Y

Av

Puan

1

Başaran Timsahları

3

3

0

0

27

8

+19

9

2

Ortabağlar Gençlik

3

3

0

0

19

2

+17

9

3

Bağlaraltı Karaman Fırça

3

1

0

2

12

15

-3

3

4

Ortabağlar United

3

1

0

2

6

20

-14

3

5

Bağlaralti Genç Timsahlar

   3   1    0   2  10  23   -13      3

6

Çiçeközü

3

0

0

3

7

13

-6

0

Gelecek Haftanın Programı:

4. Hafta 16 Eylül Pazar

  • 19:00   Bağlaraltı Genç Timsahlar  – Ortabağlar Gençlik
  • 20:00   Başaran Timsahları – Ortabağlar United
  • 21:00   Bağlaraltı K. Fırça – Çiçeközü

 

 

 

Leave a Reply

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*