2.Haftanın Panoraması

Ortabağlar United

2. Haftanın Panoraması 
    Çiçeközü Kupası 02 Eylül Pazar günü oynanan ikinci hafta maçları ile devam etti. Her hafta daha renkli ve çekişmeli geçen maçlarda ikinci haftanın panoraması: 

19:00

Çiçeközü  3 – 6 Başaran Timsahları 

Çiçeközü: Burak ERTÜRK, Emre TETİK, Hilmi KURAN, Samet ÖZKAN, Yüksel TORUN, Mustafa BASİT, Ahmet YAŞAR 

Başaran : Murat KURT, Adem ÇAKIR, Turan TURA , Faruk ÖZDEMİR, Semih KİRİŞÇİ, İbrahim ÖZDEMİR, Erdoğan ERKÜ 

Goller: Faruk ÖZDEMİR(3), Erdoğan ERKÜ(2), İbrahim ÖZDEMİR

           : Ahmet YAŞAR(2), Mustafa BASİT 

      Günün ilk maçında Çiçeközü ile Başaran karşı karşıya geldi. Çiçeközü turnuva başlamadan iddialıydı. Takımda iyi oyuncular da var fakat takım biraz dağınık ve bireysel oynadığı için sonuca gidemiyor. Özellikle ilk iki hafta da zorlu rakiplerle oynayınca iki haftayı puansız kapattı. Kalan üç haftada 9 puan toplayabilirse ilk 3’ün içinde yer alabilir. Başaran geçen haftaya göre biraz tutuk oynasa da, Faruk Özdemir’ in başarılı oyununu 3 golle süslemesiyle kazanmasını bildi.Bu maçta Erdoğan Erkü’nün oyunu ve mücadelesi takımın genç oyuncularından daha fazlaydı. Başaran, Ortabağlar Gençlik ile şampiyonluk yarışına girdi. Başaran – Ortabağlar Gençlik maçının fikstürde son haftaya denk gelmesi bu maçın final maçı olma ihtimalini güçlendirdi. Bu sebeple önümüzdeki hafta Çiçeközü – Ortabağlar Gençlik maçının sonucunu merakla bekliyoruz.

Maçın Yıldızı: Erdoğan ERKÜ

 

20:00

Bağlaraltı Karaman Fırça 1 – 8 Ortabağlar Gençlik 

Bağlaraltı Karaman Fırça: Mustafa AYDIN, İslam YAŞA, Gökhan BİRCAN, İsmail KARAMAN, Emre DURSUN , Hamit AYDIN, Ayhan YAŞAR, Şenol ÖZDEMİR

Ortabağlar Gençlik : Samet YAŞAR, Hakan ÜNVER, Mustafa SALİK, Faruk TETİK, Semih BASİT,Hüseyin BAŞTÜRK,Osman AKÇER, — Yunus ERİM 

Goller: Semih BASİT (4), Hüseyin BAŞTÜRK, Faruk TETİK, Emre KARAMAN, Yunus ERİM, Ayhan YAŞAR

Sarı Kart: Hüseyin BAŞTÜRK 

       Turnuvada Ortabağlar Gençlik fırtınası esmeye devam ediyor. Bu haftayı da 8 golle geçen Ortabağların Genç takımı şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu gösterdi. Takım olarak ileride ve defansta baskı yapmaları aynı zamanda teknik olarak iyi olmaları iki haftadır farklı galibiyet almalarını sağlıyor. Ayrıca takımda sonucu etkileyecek golcüleri de var. Nitekim Semih BASİT geçen hafta attığı 2 golün yanına bu hafta 4 gol daha ekleyerek iki haftada 6 gole ulaştı ve gol krallığında açık ara öne geçti. Bağlaraltı Karaman Fırça takımı geçen hafta Başaran karşısında daha derli toplu bir görüntü çizmişti ve ilk 3 sıra adaylarından biriydi. Ama bu hafta son topları iyi kullanamamaları ve defansta verdiği boşluklar onlara pahalıya patladı. Takım olarak iyiler fakat son vuruşlarda daha etkili olurlarsa son 3 haftada listede iyi bir yerde olabilirler.

Maçın Yıldızı: Semih BASİT

 

21:00

Ortabağlar United 4 – 3 Bağlaraltı Gençlik 

Ortabağlar United: Mehmet TÜRK, Ahmet YILDIZHAN, Muammer YÜCE, İlhan TÜRK, Ümit DURSUN, Recep KUMRU, Turgay KİRİŞÇİ 

Bağlaraltı Gençlik:Recep BASİT, Serkan ÖZDEMİR, Mustafa İNAN, İsmail YILMAZ , Cengiz CANDAN, Mesut BURAN , Erdal ÖZAYDIN, Şahin ÖZDEMİR, Recep YAŞA 

Goller: Recep KUMRU(2), Ümit DURSUN, İlhan TÜRK

          : Mesut BURAN, Erdal ÖZAYDIN, Recep YAŞA

Sarı Kart : Ümit DURSUN 

Günün son maçı bütün bahisçileri ters köşeye yatırdı. Nitekim bir tarafta geçen hafta varlık gösteremeyen ve 8-0 yenilen Ortabağlar United diğer tarafta Çiçeközü’nü 4-3 yenen Bağlaraltı Gençlik vardı. Maçta öyle başladı ve Bağlaraltı Gençlik düzgün oyunuyla 2-0 öne geçti. Ne olduysa ondan sonra oldu ve Bağlaraltı Gençlik takımını tanımayadık. Ortabağlar United geriden gelip tam 4 gol bularak 4-2 öne geçti. Bağlaraltının baskılı oyunu işe yaramadı, Ortabağlar United kalenin önüne etten duvar örmüştü. Bağlaraltı direkleri dövdü, dışarı vurdu, kaleciye nişanladı ama ne yaptıysa o topu bir türlü kaleye sokamadı.Bu baskı esnasında Bağlaraltı’nın defansta verdiği açıkları Ortabağlar United kontra atak olarak iyi kullanabilseydi skor daha da farklı olabilirdi. Bu maçta taraftarlar daha çoktu ve maça ilgisi de yüksekti. Ortabağlar United taraftarın da kendisini desteklemesiyle haftayı 3 puanla kapattı ve üçüncü sıraya yerleşti. Bu maç gösterdi ki turnuva maçlarında favori diye bişey yok. Mücadele eden ve birazda şans yanında olan kazanıyor. Maçta Recep KUMRU maçın sonuna kadar devam eden mücadelesi ve attığı iki golle maçın yıldızı oldu.

Maçın Yıldızı: Recep KUMRU

 

    Sonuç olarak turnuvada ikinci haftayı geride bıraktık. Gerek taraftarın ilgisi gerekse maçların heyecanı, ortaya güzel bir atmosfer çıkardı. Çünkü sadece takımlardan 60 oyuncu halı sahaya geliyor. Taraftarı eklediğimizde köylülerimiz açısından güzel bir kaynaşma imkanı sağlıyor. Önümüzdeki haftalarda sıralama şekillenmeye başladıkça turnuvanın daha da renkli geçeceğini tahmin ediyoruz. 

Haftanın Takımı: Ortabağlar United

 Gol Krallığı: 

Semih Basit

    6 Gol: Semih BASİT

    4 Gol: Yunus ERİM, Hakan ÖZDEMİR

    3 Gol: Ahmet YAŞAR, Faruk ÖZDEMİR

    2 Gol: Emre KARAMAN, Osman AKÇER, Mesut    BURAN, Erdoğan ERKÜ, Recep KUMRU

 

Haftanın Sonuçları, Puan Durumu ve Gelecek Haftanın Programı:

Haftanın Sonuçları

02 Eylül Pazar
19:00 Çiçeközü 3 – 6 Başaran
20:00 Bağlaraltı K.Fırça 1 – 8 Ortabağlar Gençlik
21:00 Ortabağlar United 4 – 3  Bağlaraltı Gençlik

Puan Durumu

Takım

O

G

B

M

A

Y

Av

Puan

1

Ortabağlar Gençlik

2

2

0

0

16

1

+15

6

2

Başaran Timsahları

2

2

0

0

11

5

+6

6

3

Ortabağlar United

2

1

0

1

11

4

-7

3

4

Bağlaraltı Gençlik

2

1

0

1

7

7

0

3

5

Çiçeközü

2

0

0

2

6

10

-4

0

6

Bağlaraltı Karaman Fırça

2

0

0

2

3

13

-10

0

Gelecek Haftanın Programı:

3. Hafta 09 Eylül Pazar

  • 19:00   Ortabağlar United – Bağlaraltı K. Fırça
  • 20:00   Bağlaraltı Genç Timsahlar – Başaran Timsahları
  • 21:00   Çiçeközü – Ortabağlar Gençlik

Leave a Reply

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*